Szymonowicz wicemistrzem świata!

Na początku listopada kibice zapasów w Chełmie mogli cieszyć się z brązowego medalu młodzieżowych mistrzostw świata zdobytego przez zapaśnika Cementu Gryf Szymona Szymonowicza. Kilka tygodni później utalentowany zawodnik chełmskiego klubu sięgnął po tytuł wicemistrza wojskowych mistrzostw świata w zapasach, które odbyły się na matach w Iranie.


W drodze do medalu Szymon Szymonowicz zszokował zapaśniczy świat. W walce o wejście do ścisłego finału przeciwnikiem chełmianina był mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Rosjanin David Chakretadze i główny faworyt do złota. Mało kto stawiał w tym pojedynku na mniej znanego Polaka. Szymon jednak utarł nosa wszystkim niedowiarkom, ogrywając po kapitalnym starciu wielkiego mistrza. Początek walki należał jednak do zawodnika zza wschodniej granicy, który prowadził już (6:0).

Rosjanin był już pewny swojej wygranej i przy kolejnej próbie rzutu, która mogła zakończyć cały pojedynek to Szymonowicz, będący już w powietrzu zachował zimną krew i perfekcyjnie skontrował przeciwnika za 4 punkty. Rosjanin po tej akcji był w szoku i nie zdążył ochłonąć. Wykorzystał to Szymon i wykonał na nim kolejny rzut również za 4 punkty.

I tak z 0:6 w kilka sekund zrobiło się 8:6 dla brązowego medalisty ostatnich mistrzostw świata do lat 23. W finałowym starciu o złoty medal Szymonowicz przy remisie 1:1 uległ reprezentantowi Armenii Gevorgowi Tadevosyanovi i ze srebrnym medalem stanął na podium wojskowych mistrzostw świata. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here