Szymonowicz wicemistrzem

Szymon Szymonowicz z Cementu Gryf Chełm, wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Radomiu. Przegrał z odwiecznym rywalem, zawodnikiem, gospodarzy Arkadiuszem Kułynyczem.


W tej, najważniejszej krajowej imprezie zapaśniczej w roku, wystartowało czterech zawodników Cementu Gryf Chełm. Najlepsze przygotowanie techniczne i taktyczne zaprezentował Szymon Szymonowicz, który sięgnął po tytuł wicemistrza Polski w kategorii wagowej 87 kg. Trzeci zawodnik ostatnich mistrzostw świata w grupie młodzieżowców, swoją drogę do podium rozpoczął od wygranej z Wojciechem Kańskim (RCSZ Olimpijczyk Radom). Drugą walkę Szymon rozstrzygnął również na swoją korzyść pokonując zawodnika PTC Pabianice Miłosza Domagałę.

W trzecim starciu reprezentant Cementu Gryf nie miał sobie równych wygrywając z kolejnym reprezentantem Olimpijczyka Radom Filipem Kazimierczakiem. W decydującej walce, o złoto, Szymonowicz stanął naprzeciw starszego od siebie o 8 lat reprezentanta gospodarzy Arkadiusza Kułynycza, odwiecznego rywala. Mimo ambitnej postawy chełmianin nie znalazł sposobu na pokonanie doświadczonego przeciwnika, który w swoim dorobku ma medale mistrzostw świata i Europy.

Bliski zdobycia medalu był Igor Shepetun, który po dotarciu do strefy medalowej, w pojedynku o brąz zawodnikowi KS Sobieski Poznań Artsiomowi Shumskiemu i sklasyfikowany został ostatecznie na piątym miejscu. Siódmą pozycję zajął Michał Biskupski, a na ósmym miejscu zawody ukończył Piotr Lewandowski. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here