Ta Noc przyciąga jak magnes

Rozstrzygnięty został konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego, organizowany przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Pierwsze miejsce zajęła „Noc Kultury”. Wśród laureatów znalazł się także odbywający się w naszym mieście „Lublin Sportival” oraz „Europejski Festiwal Smaku” .
Noc Kultury” organizowana jest w Lublinie przez Warsztaty Kultury już od dziesięciu lat. Jej tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Wyobraź sobie miasto”.
– „Noc Kultury” odczarowuje to miasto. Pokazujemy to, co mamy najciekawsze – przyznaje Joanna Wawiórka-Kamieniecka, koordynator wydarzenia, które do stolicy województwa lubelskiego ściąga tłumy turystów z całej Polski i z zagranicy. – Z roku na rok wzrasta liczba odwiedzających nasze wydarzenia. Obserwujemy też bardzo ciekawe zjawisko. Wiele osób organizuje swoje prywatne i rodzinne spotkania, patrząc kiedy jest „Noc Kultury”, by upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu – mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dodając, że trwają już prace nad kolejną edycją „Nocy Kultury”, która w 2017 roku odbędzie się z 3 na 4 czerwca.

Lubelskie wydarzenie, obok „Zamojskiego wehikułu czasu”, będącego połączeniem historycznych imprez odbywających się w Zamościu w eksperymentalną lekcję historii, któremu przypadło w konkursie drugie miejsce i „Apartamentom w Drzewach” w Nałęczowie, które zajęły trzecią lokatę, zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego konkursu, prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną.
Podczas VII Lubelskiej Gali Turystyki, która odbyła się w środę w sali kinowej Centrum Spotkań Kultur, doceniono także inne produkty wzbogacające ofertę turystyczną naszego regionu. Wyróżnienia otrzymały między innymi organizowany przez Urząd Miasta „Lublin Sportival” oraz „Europejski Festiwal Smaku”, na który od 2010 roku zaprasza Kresowa Akademia Smaku.
Laureatów nagrodzili: wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, sekretarz województwa Anna Augustyniak oraz Dariusz Donica, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. KB

NAGRODZENI:
Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego:
1. miejsce: „Noc Kultury” (organizator: Warsztaty Kultury), 2. miejsce: „Zamojski Wehikuł Czasu” (Urząd Miasta Zamość), 3. miejsce: „Apartamenty w drzewach” w Nałęczowie (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jakub Fraszka).
Wyróżnienia:
Park Rekreacji „Zoom Natury”, „Lublin Sportival” (Urząd Miasta Lublin Wydział Sportu i Turystyki), „Festiwal Stolica Języka Polskiego. Szczebrzeszyn” (Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń), „BUG – HUMOR – OGNISKO, cykliczne spływy kajakowe w Dolinie Środkowego Bugu (Aktywny Wypoczynek Marek Pomietło), „Europejski Festiwal Smaku” (Kresowa Akademia Smaku).
Nagroda internautów:
„Apartamenty w drzewach”