Taczka dla wójta

Zdjęcie ze strony facebook.com/dubienka.the.best

Zdjęcie prezentujące taczkę podstawioną pod drzwi Urzędu Gminy pojawiło się ostatnio na jednej z internetowych stron poświęconych Dubience. Opatrzono je napisem „Oceniamy włodarza na półmetku kadencji”. To już nie pierwszy raz, kiedy swoją dezaprobatę dla poczynań wójta mieszkańcy gminy wyrażają w ten sposób.

Niebawem miną dwa lata od ostatnich wyborów samorządowych. Na półmetku kadencji niektórzy mieszkańcy gminy Dubienka postanowili dokonać oceny dotychczasowej pracy wójta Waldemara Domańskiego. Na facebooku, na stronie „Dubienka – the best”, umieszczono zdjęcie ustawionej przed wejściem do Urzędu Gminy taczki z podpisem: „Oceniamy włodarza na półmetku kadencji”. Nie wiadomo czy taczkę przyprowadzono pod urząd specjalnie, żeby wykonać tę fotografię, czy to kwestia przypadku i zrobił ją ktoś, kto przechodził pod budynkiem w czasie, gdy robiono tu porządki. Tak czy inaczej to już kolejny raz, kiedy internauci wyrażają swoją dezaprobatę dla tego, co dzieje się w gminie i zarzucają wójtowi brak inicjatywy oraz nieróbstwo. Przed kilkoma tygodniami na tej samej stronie pojawiła się grafika prezentująca wójta, jako „Waldemara Leniwego” – opasłego urzędnika, który pożera cały budżet.
Wójt gminy twierdzi, że nie bierze do siebie tych przytyków.
– Moi oponenci przyzwyczaili mnie już do tego, że piszą na mnie różne paszkwile i donoszą dla mnie, gdzie się da. Wiem, kto prowadzi tę stronę i uważam, że nie ma się czym przejmować – mówi wójt. (kw)