Tak ma wyglądać miejska stacja paliw

W połowie 2023 roku chełmianie mają mieć dostęp do tańszej benzyny i ropy – obiecał w ostatnich dniach Jakub Banaszek, prezydent miasta. Wszystko dzięki planowanej budowie miejskiej stacji paliw. Pożyjemy, zobaczymy.

Władze Chełma chcą, by miasto dołączyło do Płocka, Krakowa, Rzeszowa i Stalowej Woli. To miasta, w których już działają stacje paliw prowadzone przez samorząd. W Chełmie stacja taka ma powstać przy al. Armii Krajowej. Kilka dni temu prezydent Jakub Banaszek przyznał, że jej uruchomienie planowane jest już na połowę przyszłego roku.

– Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jest na etapie wyboru oferenta, który wdroży technologię obsługi bezgotówkowej. Kolejny krok to ogłoszenie postępowania na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych – poinformował prezydent. Spółka posiada również wstępny projekt budynku, który jest konsultowany z Agencją Rozwoju Przemysłu. – Chodzi o to, by obiekt korespondował z powstającym obok biurowcem, na terenie dworca PKS, za którego budowę odpowiada instytucja – dodał Banaszek.

Plany na wybudowanie miejskiej stacji paliw w Chełmie pojawiły się już pod koniec 2020 r. Wtedy to MPGK kupiło od PKS-u teren dawnego dworca autobusowego. (kg)