Tak się świętuje niepodległość

100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę niezwykle uroczyście świętowała społeczność SP nr 5 w Świdniku.


Obchody rozpoczęły się 8 listopada od uroczystego „Marszu od Kościuszki do Piłsudskiego”, w którym wzięły udział dzieci z klas 1-3. Młodzi patrioci, trzymając w rękach własnoręcznie zrobione flagi i śpiewając hymn, przeszli ulicami: Racławicką, Kościuszki, Niepodległości, Wyspiańskiego, Piłsudskiego i al. Lotników Polskich. Marsz zakończył się koncertem w MOK-u „Kto Ty jesteś? Polak mały”, zorganizowanym przez Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” oraz artystów Teatru Muzycznego w Lublinie.

9 listopada świętowano w szkole. Od rana uczniowie uczestniczyli w akademiach, podczas których odśpiewane zostały pieśni patriotyczne i recytowano wiersze. O godzinie 11:11 wzięli natomiast udział w „Rekordzie dla Niepodległej”, czyli wspólnym odśpiewaniu w szkołach w całej Polsce czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Tego dnia na korytarzach szkolnych zawisły też kartki z życzeniami dla Polski od uczniów.

Nauczycielki, którzy przygotowały uczniów do tych szczególnych obchodów, to: Agnieszka Czerwińska, Urszula Nakonieczna, Danuta Pastuszak, Anna Pulińska, Bożena Zabiegły, Marta Kubiak, Mariola Piętal, Jolanta Czerwonogrodzka i Elżbieta Czerniak. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here