Takie rzeczy załatwiają od ręki

Świdniczanie zwracają uwagę, że przy chodnikach i parkingu pomiędzy parafią pw. NMP Matki Kościoła i SP nr 5 brakuje koszy na śmieci. Niebawem ma się to zmienić.


O ustawienie kilku śmietniczek przy parkingu między szkołą a kościołem zwrócił się ostatnio do władz miasta przewodniczący RM, radny Włodzimierz Radek (klub radnych burmistrza W. Jaksona). Jak zaznaczył to częste miejsce zbiórek wyjazdów na wycieczki i kolonie, a z koszy zapewne chętnie korzystaliby również przechodnie.

W odpowiedzi na prośbę radnego Ratusz odpisał, że zlecenie w tej sprawie zostało już przekazane spółce Pegimek, która w miarę posiadanych zasobów ustawi kosze wzdłuż parkingu.

Miasto przypomina również, że na terenie zielonym pomiędzy parafią i Szkołą Podstawową nr 5 zrealizowany został dopiero pierwszy etap inwestycji „Zielony LOF w Świdniku – Teren zielony obszaru Brzeziny I i II”. Nie obejmował on montażu elementów małej architektury, w tym koszy na śmieci. W przypadku dalszego przesunięcia w czasie realizacji drugiego, finalnego etapu, Gmina Miejska Świdnik zakupi nowe śmietniczki i ustawi je wzdłuż nowo wybudowanych alejek. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here