Takiego ścigania jeszcze w Lublinie nie było!

Zbigniew Matysiak, którego memoriał odbędzie się w niedzielę, był patriotą z krwi i kości, wiedział czym jest miłość do ojczyzny i tego też uczył. Dodatkowo jego życie wypełniał sport: boks, narciarstwo i kolarstwo. Głównie jednak pasjonował się motocyklami i jazdą terenową

To będzie impreza, która na długo pozostanie w pamięci lubelskich oraz krajowych kibiców motocrossu. Już w najbliższy weekend w Lublinie odbędzie I runda East Motocross Cup 2019. Zawody organizowane przez KM Cross w nowej dwudniowej formule, zastąpią dobrze znaną serie Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny.


Będzie to impreza specjalna nie tylko z uwagi na poziom zawodników, którzy przyjadą do Lublina m.in. z Polski, Czech, Szwecji, Ukrainy czy Łotwy, ale przede wszystkim z racji memoriału śp. ppłk. Zbigniewa Matysiaka, mentora i trenera, bez którego lubelski motocross a nie byłby tym, czym są dziś.

Popularny „Kowboj” był pierwszym trenerem klubu KM Cross. Razem z pozostałymi członkami postanowił zaszczepiać swoją pasję do sportu kolejnym pokoleniom. Uczył dyscypliny, zaangażowania oraz umiejętności pielęgnowania pasji.

Start zawodów w niedzielę (19 maja) o godzinie 12 na specjalnie przygotowanym na imprezę torze przy ulicy Janowskiej. MAG