Taksówka dla seniora?

Radny Piotr Malinowski wnioskuje, by miasto pokrywało starszym osobom koszty przejazdu taksówką do lekarza. – System taki funkcjonuje już w innych samorządach i się sprawdza – przekonuje radny.

W kilku polskich miastach osoby po 70. roku życia, wybierając się do lekarza, mogą skorzystać z darmowej taksówki. Koszty przejazdu pokrywają samorządy. Wielu emerytów nie stać na taksówkę, a coraz trudniej uzyskać pomoc, nawet od bliskich.
Piotr Malinowski, radny miejski, chce, aby taki program, wspierający seniorów, mógł funkcjonować również w Chełmie. – Bardzo często jest tak, że samo dojście do przystanku autobusowego dla wielu starszych osób jest problemowe ze względu na stan zdrowia – mówi radny. – Taksówka natomiast przyjedzie pod blok, zawiezie starszą osobę prosto przed wejście do przychodni czy szpitala. Program taki funkcjonuje m.in. w Poznaniu, na razie na zasadzie pilotażu. Każda osoba po 70. roku życia może skorzystać z bezpłatnej taksówki i pojechać nią do urzędu, na cmentarz czy do szpitala. Miesięcznie ma trzy przejazdy.
Wiceprezydent Józef Górny zapowiedział, że urzędnicy zapoznają się z tematem. – Najlepiej, gdybyśmy zobaczyli, jak taki program funkcjonuje w innym mieście – mówi. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here