TAKT zaprasza na turniej taneczny

VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana RYTM 2017. Z Klubu TAKT wystartowali: Mateusz Grzeluk i Aleksandra Czyż, Bartosz Gilewicz i Martyna Werema, Jan Kędzierawski i Magdalena Pietrykowska, Ignacy Wójtowicz i Paulina Michałowska, Mikołaj Łokiński i Weronika Sikorska, a także Jakub Ungert i Patrycja Koziej, którzy zostali I vice Mistrzami Okręgu Lubelskiego w kat. 12-13 lat.

„Chełmskie Spotkania Taneczne Chadek – TAKT” już w sobotę, 18 listopada, w hali MOSiR. Wystąpią najlepsze pary taneczne z całej Polski. A tuż przed nimi chełmskiej publiczności zaprezentują się najmłodsi, nawet 6-letni członkowie Klubu TAKT. To uczta taneczna, której nie można przegapić!

„Chełmskie Spotkania Taneczne Chadek – TAKT”, w ramach których rozgrywane są dwa turnieje: amatorski dla dzieci oraz ogólnopolski dla par sportowych, to już tradycja. Co roku, jesienią do Chełma przyjeżdżają przedstawiciele klubów tańca z całego kraju, reprezentujący Polskie Towarzystwo Taneczne. Wśród nich zobaczymy także przedstawicieli gospodarza turnieju. Klub Tańca Towarzyskiego TAKT reprezentować będzie aż 12 par.
– Także chełmska publiczność będzie miała komu kibicować, do czego namawiamy – zachęca Magdalena Łokińska, która opiekuje się klubem. Start dużego turnieju na hali MOSiR w sobotę 18 listopada o godz. 14.
Ale zanim na parkiet wejdą pary, które staną do rywalizacji o puchar Prezydenta Miasta Chełm, publiczność będzie miała okazję podglądać poczynania najmłodszych tancerzy Klubu. To właśnie mali pasjonaci tańca otworzą sobotnią rywalizację. Na parkiet hali MOSiR wyjdą o godz. 9.
– Dla naszych najmłodszych podopiecznych to szansa, aby postawić pierwszy krok w rywalizacji tanecznej. Mają przedsmak tego, co później czeka ich na dużych turniejach – mówi Agnieszka Poźniak, koordynator form artystycznych ChDK – Swoich sił spróbują tam już nawet 6-latkowie!
Bilety wstępu dostępne będą na miejscu w dniu imprezy w cenie 10 zł na poranny blok i 15 zł na popołudniowy.

TAKT – uznana marka w świecie tanecznym

Klub Tańca Towarzyskiego TAKT działa nieprzerwanie od 1986 roku. Wyszkolił tysiące tancerzy i przez lata udowadnia, że tradycja tańca towarzyskiego w Chełmie jest wciąż żywa. I co więcej – TAKT to uznana marka w świecie tanecznym. Świadczy o tym nie tylko organizacja własnego turnieju tanecznego, ale także sukcesy tancerzy. A tych jest całe mnóstwo. Niemal co tydzień kolejni tancerze klubu przywożą medale i puchary z turniejów.
– Lista naszych wychowanków, którzy odnosili i odnoszą znaczące sukcesy taneczne jest bardzo długa. To nasz klub wychował 13-krotnego Mistrza Polski Formacji Tanecznych. 15 par reprezentujących KTT TAKT Chełm jest zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym i startuje turniejowo na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym. Nasi zawodnicy, obok udziału w rywalizacji sportowej, reprezentowali także Chełm w I edycji programu „Got to dance. Tylko taniec” – przypomina M. Łokińska.
Obecnie w klubie trenuje ponad 160 dzieci młodzieży i dorosłych w ośmiu grupach. Ich poczynania można śledzić na ich stronie na Facebooku pod nazwą: Klub Tańca Towarzyskiego TAKT Chełm.
Tancerze trenują pod okiem znanych i utytułowanych trenerów: Romana Pawelca, Łukasza Pawlaka, Wojciecha Rozwałki, Grzegorza Zmokłego i Michała Łokińskiego. Klubem opiekują się Magdalena Łokińska oraz Agnieszka Poźniak. (mg)