Tam znajdziemy wytchnienie

Jak zapewnia świdnicki ratusz, w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy to miejsce zmieni się nie do poznania

W Świdniku będzie nowy park – powstanie na trawiastych terenach między ul. Spadochroniarzy a al. Lotników Polskich kosztem 1,7 mln zł. Jego budowa właśnie ruszyła.


– W ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy ten teren zmieni się nie do poznania – zapowiada Karol Łukasik, rzecznik świdnickiego magistratu i wylicza: – Pojawią się ławeczki, alejki, ścieżki rowerowe, nasadzenia drzew i krzewów. Mieszkańcy znajdą wytchnienie wśród drewnianych pergoli i kompozycji roślinnych lub będą mogli poświęcić czas aktywnościom na terenie służącym do rekreacji lub rehabilitacji.

Realizacją inwestycji zajmuje się firma Garden Designers z Lublina. Koszt budowy parku wyniesie 1,7 mln zł. Część pieniędzy na inwestycję zostanie przeznaczona z 4 mln zł pozyskanych z projektu „Zielony LOF”. To jeden z programów przeznaczonych dla samorządów skupionych w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym. Dzięki unijnym środkom gminy mają m.in. zagospodarować i odnowić tereny zielone znajdujące się na ich terenie. W przypadku Świdnika pieniądze „na zazielenienie miast” posłużą rewitalizacji kilku obszarów.

W ramach dofinansowania w najbliższym czasie swoje oblicze zmienią również tereny wokół obiektów sportowych przy ul. Fabrycznej, przestrzeń nazywana potocznie „wąwozem” na osiedlu Brzeziny wraz z pasem zieleni przy SP nr 5 oraz dawne wysypisko śmieci przy ul. Krępieckiej. (mg)