Tańcząca rusałka rozświetla Zamojską

Tańcząca rusałka przyciąga wzrok i zapewne przyciągnie nowych klientów

Od ponad tygodnia na ulicy Zamojskiej świeci nowy neon. „Roztańczona” rusałka pojawiła się na budynku Domu Handlowego „Domar” i wzbudza zachwyt przechodniów.


Świetlne neony i gustowne szyldy zamiast krzykliwych, jarmarcznych reklam to pomysł Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry” z Centrum Kultury w Lublinie. To część większego projektu, obejmującego wymianę szyldów i poprawę estetyki elewacji budynków przy ulicach Zamojskiej i 1 Maja. Przedsiębiorcy i handlowcy z tych ulic brali udział w serii warsztatów prowadzonych przez miejskiego konserwatora zabytków i miejskich aktywistów.

– Z początkowej dużej grupy osób zostało w zasadzie kilka. Do tej pory odnowiliśmy szyldy i elewacje sklepu mięsnego, zakładu fotograficznego i zakładu fryzjerskiego przy ulicy 1 Maja oraz przy siedzibie tłumacza języka niemieckiego na ul. Zamojskiej – wylicza Pietrasiewicz. Najkosztowniejszy był montaż świetlnego neonu z postacią rusałki. Za wykonanie neonu odpowiada firma APUR Image Art Waldemara Adamczuka. Metalowy szyld i stylizowane litery to dzieło Krzysztofa Chmiela. (EM.K.