Tańcząca woda zachwyci kolejny raz

Rozpoczyna się kolejny sezon pokazów na fontannie na placu Litewskim. W maju woda „zatańczy” dwanaście razy, godzinna pokazów to niezmiennie 21.00. W programie jest też nowy pokaz, który powstał z okazji jubileuszu 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej.


– Unia Narodów, to alegoryczna opowieść, w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego, o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziły do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy. To opowieść o trudnym związku równych sobie i nieraz skonfliktowanych na przestrzeni wieków państw, które w trudnych dla Europy czasach wojen potrafiły dostrzec, że prawdziwe bezpieczeństwo i rozwój można uzyskać łącząc swe siły.

Zaowocowało to unią narodów, która przetrwała 409 lat, a jej ukoronowaniem stało się jedno z najpotężniejszych państw ówczesnej Europy – Rzeczpospolita Obojga Narodów, która wprowadziła Polskę i Litwę w złoty wiek rozwoju. – tłumaczy Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza.

Pokaz potrwa 12 minut. Za scenariusz odpowiadają Łukasz Witt-Michałowski i Norbert Rudaś, muzykę w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej oraz zespołu muzyki dawnej Odpust Zupełny przygotował Piotr Bańka. Pokazy, w trakcie których zobaczymy po dwie prezentacje, będą odbywały się do końca września. (EM.K.)

Harmonogram majowych pokazów:

10 maja( piątek) 21.00 – Unia Narodów, Wydarzenia Kulturalne.
11 maj (sobota) 21.00 – Unia Narodów, Sen o Mieście.
13 maj ( poniedziałek ) (13 maja) 21.00 – Unia Narodów, Anioły Lubelskie.
14 maj (wtorek) 21.00 – Unia Narodów, Sen o mieście.
17 maja (piątek) 21.00 – Unia Narodów, Wydarzenia Kulturalne.
18 maja (sobota) 21.00 – Unia Narodów, Anioły Lubelskie.
23 maja (czwartek) 21.00 – Unia Narodów, Anioły Lubelskie.
24 maja (piątek) 21.00 – Unia Narodów, Historia Placu Litewskiego na wesoło.
25 maja (sobota) 21.00 – Unia Narodów, Sen o Mieście.
31 maja (piątek) 21.00 – Unia Narodów, Sen o Mieście.