Tańczyli i pomagali

W minioną sobotę, 25 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się VI Festiwal Tańca organizowany przez Spółdzielczy Dom Kultury.


Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się formacje tanecznie nie tylko ze Świdnika, ale też i z Lublina, Mełgwi, Dominowa i Nałęczowa. W czterech kategoriach wiekowych oraz dwóch zespołach osób niepełnosprawnych wystąpiło łącznie ponad 580 tancerzy. Pokazy tych wszystkich uczestników trwały niemal 5 godzin, ale nie było czasu na nudę.

– Nie robimy konkursu, tylko przegląd, ponieważ trudno jest szybko ocenić tak wielu uczestników, którzy wykonują tak wiele rodzajów tańca – mówi Edyta Socha, kierownik Spółdzielczego Domu Kultury w Świdniku.

Przy okazji zorganizowano zbiórkę zabawek dla dzieci z oddziału hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Prowadzono również kwestę dla Kacpra Drzazgi, który po raz trzeci walczy z białaczką. Chłopiec ma 13 lat, pochodzi ze Świdnika, a pieniądze są potrzebne na terapię w klinice w Niemczech.

JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here