Taniej o niemal jedną trzecią

Prawdopodobnie w poniedziałek, 25 maja, ruszy remont odcinka ulicy Nałęczowskiej. Chodzi o będący obecnie w nie najlepszym stanie fragment od skrzyżowania z Gnieźnieńską do posesji numer 58.


– Rozpoczęcie robót związanych z remontem ulicy Nałęczowskiej planujemy 25 maja, a ich zakończenie przed końcem czerwca. Planowane są roboty brukarskie i wymiana nawierzchni – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza. Miasto jest na etapie „uzgadniania tymczasowej organizacji ruchu”. – Harmonogram może ulec zmianie. O szczegółach będziemy mogli poinformować w tym tygodniu – dodaje G. Jędrek.

Wyremontowany ma zostać będący obecnie w nie najlepszym stanie odcinek o długości około 600 metrów. Roboty mają objąć fragment Nałęczowskiej od skrzyżowania z Gnieźnieńską do posesji numer 58. Jest ona położona mniej więcej w połowie drogi od skrzyżowania Nałęczowskiej z Gnieźnieńską do skrzyżowania Nałęczowskiej z aleją Tadeusza Mazowieckiego.

Na wykonanie remontu miasto zamierzało wydać maksymalnie 900 tysięcy złotych brutto. Najmniej, bo około 640 tysięcy złotych, zaproponowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa i właśnie ta firma zwyciężyła. – Wykonawca spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu, a jego oferta nie podlega odrzuceniu i jest najkorzystniejsza pod względem przyjętych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia kryteriów oceny ofert – czytamy w uzasadnieniu decyzji wydanej kilka tygodni temu przez Zarząd Dróg i Mostów.

Pozostałe dwie oferty były bowiem droższe. Około 820 tysięcy złotych zażyczył sobie pruszkowski Strabag. Najwięcej, bo prawie 900 tysięcy złotych, zaproponowało konsorcjum, w którego skład wchodzą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz spółka Altor z Mińska Mazowieckiego. Wszystkie firmy proponowały 5-letni okres gwarancji.

Grzegorz Rekiel