Tarasy do powtórki

Miastu nie udało się rozstrzygnąć przetargu na remont i budowę tarasów przy siedzibie PSONI. Wpłynęły dwie oferty i obie były za drogie.


Choć projekt „Zielone tarasy” zebrał największą ilość głosów w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, to jego wykonanie mieszkańcy muszą jeszcze poczekać. Kilka tygodni temu ratusz rozpoczął poszukiwania firmy, która podjęłaby się jego realizacji. Przypomnijmy: projekt zakłada wykonanie tarasu naziemnego o pow. ok. 50 mkw. oraz remont tarasu nad salą rehabilitacyjną (ok. 60 mkw.) w budynku przy ul. Kościuszki 8, gdzie swoją siedzibę ma Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku. W zamyśle tarasy mają być miejscem rekreacji i integracji mieszkańców Świdnika.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Andrzeja Wróbla z Jaszczowa, które zaproponowało kwotę 147,3 tys. zł oraz Zakład Remontowo-Budowlany Jarosława Garczyńskiego z Lublina – 129 tys. zł.

– Ceny te przekraczają zaplanowany budżet, stąd decyzja o unieważnieniu postępowania. Już ogłosiliśmy kolejne – wyjaśnia Michał Piotrowicz, wiceburmistrz Świdnika.

Na „Zielone tarasy” miasto chce przeznaczyć 106,8 tys. zł. w