Tarasy się zazielenią

Budowa Zielonych tarasów przy ul. Kościuszki 8 ma ruszyć lada dzień

Miastu udało się znaleźć wykonawcę przetargu na remont i budowę tarasów przy siedzibie świdnickiego PSONI. Prace będą kosztować około 129 tys. zł.


Choć projekt „Zielone tarasy” zebrał największą ilość głosów w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, to jego wykonanie przesunęło się w czasie. Jeszcze w sierpniu miasto rozpoczęło poszukiwania wykonawcy inwestycji. Zgłosiło się dwóch, ale ich oferty były zbyt drogie i postępowanie unieważniono. Niedługo potem ogłoszono kolejny przetarg na to zadanie. Również zgłosiły się dwie firmy: Zakład Remontowo-Budowlany Jarosława Garczyńskiego z Lublina z ofertą na kwotę niespełna 129 tys. zł oraz PKZ Lublin z ofertą za prawie 141 tys. zł. Miasto zdecydowało się wybrać pierwszą z tych ofert, choć będzie musiało do niej dołożyć. Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, ratusz planował przeznaczyć na te prace ok. 107 tys. zł.

Projekt „Zielone tarasy” zakłada wykonanie tarasu naziemnego o pow. ok. 50 mkw. oraz remont tarasu nad salą rehabilitacyjną (ok. 60 mkw.) w budynku przy ul. Kościuszki 8, gdzie swoją siedzibę ma Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku. W zamyśle tarasy mają być miejscem rekreacji i integracji mieszkańców Świdnika. Czy inwestycje uda się wykonać jeszcze w tym roku?

– Wszystko zależy od tego jak szybko wykonawca skompletuje dokumenty niezbędne do podpisania umowy. Od tego uzależniamy termin jej zawarcia i czas na wykonanie prac – mówi Michał Piotrowicz, wiceburmistrz Świdnika. (w)