Targi pomocne w trudnym wyborze

Targi edukacyjne jak co roku cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem

Blisko czterdziestu wystawców i tłumy młodzieży – tak wyglądały Targi Edukacji, które odbyły się w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. W tym roku impreza odbyła się już po raz czwarty.
Jaką szkołę warto wybrać, aby bez problemu znaleźć zatrudnienie? Jakie kierunki kształcenia oferują świdnickie szkoły ponadgimnazjalne i lubelskie uczelnie? Jak poprawić swoje szanse na rynku pracy? Odpowiedzi m.in. na te pytania poznali uczestnicy Targów Edukacyjnych, które odbyły się w PCEZ w Świdniku w środę, 5 marca.
– W sumie mieliśmy około 40 wystawców, a wśród nich m.in. szkoły ponadgimnazjalne ze Świdnika i powiatu świdnickiego, lubelskie uczelnie, szkoły językowe, instytucje szkoleniowe – także te komercyjne, i WKU – wylicza Anna Goral, dyrektor PCEZ w Świdniku.
Młodzież mogła porozmawiać także z doradcami zawodowymi i wziąć udział w warsztatach „Zawody deficytowe i nadwyżkowe – mobilność na rynku pracy”. Nie zabrakło też wielkanocnego akcentu. Na Targach można było kupić świąteczne stroiki, palmy, pisanki itp. Głównym organizatorem Targów Edukacyjnych był Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku, a współorganizatorami PCEZ w Świdniku oraz OHP w Lublinie. (w)