Na targi po pracę i wiedzę

Około 80 wystawców zaprezentuje się podczas Targów Pracy organizowanych przez Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku. Odbędą się one w środę, 31 maja, w Piaskach.
Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku zaprasza osoby bezrobotne, poszukujące pracy oraz tych, którzy chcieliby poszerzać swoje zawodowe horyzonty na kolejne Targi Pracy. Odbędą się one 31 maja (środa) w hali sportowej Zespołu Szkół w Piaskach (ul. Partyzantów 19). Udział w wydarzeniu zapowiedzieli pracodawcy, agencje pracy, organizacje pozarządowe, instytucje szkoleniowe, urzędy pracy oraz instytucje państwowe z terenu województwa lubelskiego.
– Targi pracy dają możliwość bezpośredniego spotkania z pracodawcami i zapoznania się z aktualnymi propozycjami staży i ofert pracy. W jednym czasie i miejscu będzie można przejrzeć wiele różnych ofert oraz sprawdzić, jakie trendy panują na rynku – w jakich branżach, na jakich stanowiskach. Z jednej strony można dowiedzieć się, jakie oczekiwania stawiają pracodawcy przyszłym pracownikom, z drugiej – zweryfikować własne predyspozycje i umiejętności – mówi Marcin Troć, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku.
Jak dodają pracownicy PUP-u, targi stanowią też świetną formę kontaktu pracodawców z kandydatami do pracy, a w sytuacji braku wakatów, dają doskonałą okazję do zareklamowania firmy, stworzenia bazy danych potencjalnych pracowników, jak również pozyskania przyszłych klientów. Targi rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do godz. 13. Współorganizatorami imprezy są Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie oraz Zespół Szkół w Piaskach. (w)