Targowa czeka na wykonawcę

Najpierw powstał nowy chodnik i ścieżka rowerowa, a teraz przyszedł czas na ulicę i parkingi. Miasto Świdnik szuka wykonawcy remontu ulicy Targowej. Jeśli uda się go bez przeszkód wyłonić, przebudowa ruszy jeszcze w tym roku.


Urząd Miasta Świdnik przymierza się do przebudowy kolejnej ważnej ulicy – właśnie ogłosił przetarg na przebudowę Targowej. Jak zapowiada Marcin Dmowski, zastępca burmistrza do spraw inwestycji i rozwoju, prace remontowe powinny ruszyć w tym roku, a w przyszłym, najpewniej na wiosnę, planowane jest zakończenie inwestycji.

Nową nawierzchnię zyska około kilometrowy odcinek pomiędzy ulicą Kosynierów a łącznikiem z ulicą Okulickiego. Przetarg przewiduje również wykonanie kanalizacji deszczowej, co ma rozwiązać problem zalewania ulicy podczas ulewnych deszczów, utwardzenie parkingów zlokalizowanych przy boiskach sportowych oraz remont łącznika ulic Targowej i Okulickiego.

Kiedy inwestycja się zakończy, ulica Targowa zyska zupełnie nowe oblicze. Przypomnijmy, że niedawno w ramach projektu „Mobilny LOF” powstał tu także nowy chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Niewykluczone, że miasto będzie się starać o dofinansowanie tej inwestycji w ramach uzupełniającego naboru do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie po rozstrzygnięciu przetargu. (w)