Targowa z dofinansowaniem

Urząd Wojewódzki w Lublinie opublikował listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach uzupełniającego naboru Funduszu Dróg Samorządowych. Na liście dotowanych zadań znalazła się zgłoszona przez świdnicki magistrat przebudowa ulicy Targowej.

– Bardzo się z tego powodu cieszymy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – Jesteśmy już po przetargu. Inwestycja będzie kosztować około 1,2 mln złotych z czego połowę będą stanowić rządowe środki.

Przygotowania do przebudowy ulicy już trwają. Wykonawcą jest firma Stan-Lub Lubomir Bujała, Stanisław Maliborski z Bełżyc, która złożyła najtańszą ofertę. W przetargu startowało również Konsorcjum PBDiM i spółki Altor z Mińska Mazowieckiego – 1,5 mln zł, pruszkowski STRABAG – 1,5 mln zł, WOD-BUD z Kraśnika – 1,5 mln zł, Konsorcjum BPI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza – 1,7 mln zł oraz konsorcjum PRD Lubartów i Pegimek Świdnik – 1,4 mln zł.

Nową nawierzchnię zyska około kilometrowy odcinek pomiędzy ulicą Kosynierów, a łącznikiem z ulicą Okulickiego. Wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa, co ma rozwiązać problem zalewania ulicy podczas ulewnych deszczów. Wyremontowane zostaną również parkingi przy boiskach sportowych oraz łącznik ulic Targowej i Okulickiego.

Kiedy inwestycja dobiegnie końca, a to planowane jest na kwiecień przyszłego roku, Targowa zyska zupełnie nowe oblicze. Przypomnijmy, że w ramach projektu „Mobilny LOF” powstał tu już nowy chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Jak dodaje wiceburmistrz jest również szansa, że w przyszłym roku dzięki środkom z FDS zmodernizowane zostaną dwie kolejne ulice: Okulickiego i Skarżyńskiego. Miasto złożyło już odpowiednie dokumenty w tej sprawie.(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here