Targowisko do remontu

Gmina Wojsławice chce kompletnie zmienić wygląd targowiska. Planuje m.in. wymianę nawierzchni placu, instalację wiat dla handlujących i wyznaczenie parkingów. Dokumentację na wykonanie tego zadania gmina ma już przygotowaną i tylko czeka na nabór wniosków do PROW.

Plac targowy to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Wojsławicach, ale jego wygląd pozostawia wiele do życzenia. Gmina chce, aby w przyszłości zyskał on nieco nowocześniejszy wygląd, więc planuje jego remont. Jeszcze w ubiegłym roku wyłoniła wykonawcę projektu technicznego na to zadanie, a pieniądze na jego realizacje zamierza pozyskać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
– Mamy gotową już dokumentację budowlaną, więc gdy tylko nabór zostanie ogłoszony, będziemy mogli aplikować o te środki – mówi wójt Wojsławic, Henryk Gołębiowski.
Projekt zakłada m.in. instalację wiat i pasażu dla kupujących, utworzenie miejsc handlowych otwartych wyłożonych kostką brukową; postawienie budynku obsługi targowiska, remont istniejącego budynku, w którym mieści się wc, z przeznaczeniem na cele gospodarczo-magazynowe; miejsca postojowe dla aut osobowych i ciężarowych z asfaltowymi drogami dojazdowymi, chodniki przy miejscach handlowych oraz nasadzenia 175 sztuk drzew i krzewów. (kw)