Targowisko nabiera kształtów

W mgnieniu oka znikły popękane, stare płyty. W ich miejscu pojawiła się już kostka. Zajrzeliśmy na plac budowy nowego targowiska w Wojsławicach.

Ale na kostce brukowej nie koniec. Zadaszone i otwarte miejsca handlowe, budynek administracyjno-gospodarczy, drogi dojazdowe, chodniki, miejsca parkingowe, przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne, oświetlenie oraz zielony skwerek z ławkami do odpoczynku. Tak już niebawem wyglądać ma targowisko w Wojsławicach. Prace idą pełną parą i chociaż inwestycja ma być oddana najpóźniej 2 listopada br., wszystko wskazuje na to, że uda się ją zakończyć wcześniej. Przypomnijmy, że blisko 1 mln zł na tę inwestycję gmina pozyskała z unijnego dofinansowania.

Środowe targi w Wojsławicach to wielka tradycja. W dzień targowy zjeżdżają tu handlowcy z różnych stron regionu, a kupujący to, oprócz miejscowych, także mieszkańcy sąsiednich gmin i powiatów. To szansa na kupienie m.in. artykułów spożywczych, owoców i warzyw, ubrań, butów czy w końcu mebli i części do maszyn rolniczych. (mg)