Team Obst Chełm w Knyszynie

Team Obst Chełm po raz kolejny nie zawiódł. Chełmianie tym razem ścigali się na trasie Maratonów Kresowych w Knyszynie. Trasa przebiegała po terenach Puszczy Knyszyńskiej.
Śmiało można powiedzieć, że należała do bardzo urozmaiconych i niełatwych. Przewyższenia, choć wynosiły około 400 m, posiadały łagodne nachylenie. Atrakcją był wjazd na górę Królowej Bony. Podjazd może i nie należał do najcięższych, ale zjazd stanowczo został uznany za „techniczny”, obfitował w korzenie i piaszczyste, grząskie podłoże. Zawodnicy na swojej drodze mieli również do pokonania dwa odcinki, które można określić jako specjalne. Jeden z nich to bagienna dolina rzeczki Hatka. Podmokły odcinek miał długość ok. 100 m. Drugi smaczek to natomiast dość dziki fragment „głębokiego lasu”. To ledwie zarysowana ścieżka wzdłuż linii granicznej. Na trasie znalazły się również szutrowe odcinki, gdzie zawodnicy mieli okazję rozwinąć ekspresowe prędkości.
Chełmska drużyna z wyścigu wróciła z trzema medalami. Złoto zdobył Wiesław Wójtowicz startujący w pełnym maratonie, w kat. Super Master. Srebro i brąz wywalczyły zawodniczki półmaratonu w kat. Kobiety Sport – Monika Wójtowicz (open 9) i Katarzyna Błaszczak (open 10). Barwy Team Obst Chełm reprezentowali również: (dystans maraton): Adam Mandziak, kat. Elita Plus – 7. miejsce, Janusz Wolanin, kat. Super Master – 13. miejsce i Patryk Wolanin – kat. Junior – 5. miejsce; dystans półmaraton: Zbigniew Kraska, kat. Super Master – 15. miejsce, Łukasz Śniadówka, kat. Elita – 31. miejsce.(red)