Teatr z Bzitego

Mieszkańcy Bzitego w gminie Krasnystaw przygotowują widowisko teatralne. Zanim spektakl powstanie, pieczołowicie ćwiczą na zajęciach i spotkaniach, organizowanych przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Krasnystaw.

W ramach „Akademii teatralnej” 20-osobowa grupa aktorów amatorów z Bzitego bierze udział w warsztatach z emisji głosu, dykcji, ruchu scenicznego, improwizacji aktorskich i radzenia sobie ze stresem. Zajęcia w miejscowym Domu Kultury prowadzi animatorka kultury Izabella Gawęcka. Pod jej kierunkiem uczestnicy warsztatów pracują również nad scenariuszem przedstawienia „Klimat się zmienia, zmień sposób myślenia”. Oprócz zajęć mieszkańcy Bzitego byli już także na spektaklu teatralnym w Lublinie.

W wyjazdach i warsztatach biorą udział m.in. osoby bezrobotne w wieku do 34 lat i powyżej 50 roku życia. Realizacja spektaklu ma kosztować 16 tys. zł, które Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Krasnystaw pozyskało z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej grupy Działania Krasnystaw Plus. Premiera widowiska „Klimat się zmienia, zmień sposób myślenia” jest planowana na połowę lipca w Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here