Teleutrudnienia

Pacjentki chełmskiego szpitala skarżą się na dostęp do poradni ginekologicznej. Z powodu remontu poradnia udzielać miała tylko teleporad, ale pod żaden ze wskazanych numerów telefonu nie dało się dodzwonić.

– Konia z rzędem temu, kto zrozumie o co chodzi w tej informacji – mówi nam chełmianka, która starała się dostać do poradni ginekologicznej przy chełmskim szpitalu.
Przesłała nam zdjęcie wiadomości umieszczonej na drzwiach wejściowych do poradni. Wynika z niej, że ta jest zamknięta z powodu remontu, a w nagłych wypadkach poradnia udziela jedynie teleporad. Ale chociaż podano tam numery telefonów, kobieta twierdziła, że pod żaden nie da się dodzwonić.

Na dodatek z informacji wynika, że poradnia jest nieczynna od 8 października, ale dzwonić można dopiero od… 25 października.

– Nie ma dostępu do lekarza, nikt nie odbiera telefonów, badań nie można odebrać. Nie ma nikogo w zastępstwie w innym miejscu i nic nie można załatwić – denerwuje się.

Dyrekcja szpitala obiecała wyjaśnić sprawę. – Faktycznie poradnia została zamknięta, bo w budynku była wymieniana instalacja elektryczna i trwają tam prace budowlane, które byłyby uciążliwe dla pacjentów – dowiedzieliśmy się w szpitalu. Przez pewien czas na miejscu nie było też rejestratorki, więc nie było komu odebrać telefonu. W miniony czwartek pod wskazane numery już można było się dodzwonić.

To nie jedyna skarga na poradnię ginekologiczną. Wcześniej pacjentki zwracały uwagę na kiepskie warunki, w jakich są przyjmowane. Poradnia mieści się w starym budynku przy oddziale zakaźnym. Wkrótce i to się zmieni. Niebawem poradnia zostanie przeniesiona do głównego budynku szpitala. Na jej potrzeby mają zostać przygotowane dwa gabinety, oddzielne pracownie USG i KTG raz łazienka. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here