Tenis pod dachem

Przetarg jest już ogłoszony, co oznacza, że w ciągu najbliższych miesięcy przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku powstanie pierwsza w mieście kryta hala tenisowa. Inwestycja w tej chwili nie ma dofinansowania zewnętrznego, ale przedstawiciele powiatu liczą, że pieniądze uda się jeszcze zdobyć.
W miniony czwartek przedstawiciele Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku ogłosili przetarg na budowę całorocznej hali tenisowej. Obiekt ma powstać tuż przy szkole, w miejscu obecnych odkrytych kortów. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja na terenie miasta.
– Hala powstanie przy ul. Szkolnej. Inwestycja zakłada przebudowę dwóch zewnętrznych kortów tenisowych o łącznej powierzchni 1369 mkw, budowę nowych chodników i zagospodarowanie terenów zielonych – mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki. – Nowoczesny, całoroczny obiekt będzie służył zarówno uczniom szkół powiatowych jak również młodzieży uprawiającej tenis ziemny w mogącym poszczycić się wieloma sukcesami klubie Avia.
Na początku wykonawca inwestycji rozbierze obecne korty zewnętrzne, ogrodzenie i wytnie trzy drzewa. Na uprzątniętym terenie na wykonanych fundamentach zostanie umiejscowiony nowy obiekt o wymiarach 39 na 35 m. Kryta hala będzie miała lekką konstrukcją stalową i pomieści dwa korty. Na czterech głównych ramach zostanie rozpięta tkanina techniczna. W jej powłoki ma być wtłaczane powietrze o stałym ciśnieniu. Umożliwi to tenisistom wykorzystywanie obiektu przez cały rok.
Oprócz tego wykonawca wybuduje również nowe chodniki i zagospodaruje zieleń wokół nowej hali.
Na oferty od zainteresowanych firm przedstawiciele PCEZ czekają do 21 lipca. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 5 miesięcy na postawienie hali. W tej chwili inwestycja nie ma zagwarantowanego dofinansowania zewnętrznego, choć przedstawiciele powiatu liczą, że ta sytuacja ulegnie zmianie.
– Hala tenisowe jest na liście rezerwowej w marszałkowskim konkursie rozwoju wojewódzkiej bazy sportowej – mówi Waldemar Białowąs. – Liczymy jednak, że w programie pojawią się oszczędności i otrzymamy dofinansowanie.
Przedstawiciele powiatu do przesunięć na liście rezerwowej z inwestycją nie chcą jednak czekać, bo, jak tłumaczą, taki obiekt w mieście jest potrzebny.
Na tym nie koniec powiatowych planów sportowych. W miniony piątek został również ogłoszony przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego w Trawnikach. Inwestycja została wstępnie wyliczona na ok. 1 mln zł. (kal)

Miasto też się szykuję

Urzędnicy ze świdnickiego ratusza krytą halę chcą postawić na terenie obiektów sportowych przy ul. Fabrycznej. Ma to być pierwsza inwestycja, która zainauguruje przebudowę dawnego kompleksu Avii. W tegorocznym budżecie jest 50 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej i 500 tys. zł na wkład własny, jeśli urzędnikom uda się uzyskać dofinansowanie zewnętrzne. Jeszcze w tym miesiącu będzie najprawdopodobniej wiadomo, czy miasto otrzyma pieniądze na ten cel z Ministerstwa Sportu.