Tenisiści Ogniwa wysoko

Od lewej: Julia Tatysiak, Lena Romanowska, Wiktoria Piasecka, Kinga Piech, Damian Wituch, Jonatan Piasecki, Szymon Mróz, Przemysław Kalinowski. Górny rząd: Jacek Kozłowski, Jerzy Czarnecki, Tomasz Czuryłowicz.

Lubelski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego podsumował sezon 2019/2020. W generalnej klasyfikacji 41 klubów zrzeszonych przez związek, chełmskie Ogniwo zajęło ósme miejsce.

Największe powody do zadowolenia chełmski klub ma z pewnością w najmłodszych kategoriach wiekowych: skrzatów i skrzatek (rocznik 2011 i młodsi) oraz żaków i żaczek (rocznik 2009 i młodsi), w których Ogniwo zajęło pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej.

W grupie skrzatów i skrzatek klub z Chełma z dorobkiem 591 punktów wyprzedził MKS AGS Lubartów (431) i Optimę Zamość (364). W grupie żaków i żaczek Ogniwo zdobyło 908 punktów pokonując MKS AGS Lubartów (734).

W grupie młodziczek Ogniwo zajęło 8. pozycję na 14 klubów, a w młodzikach piątą również na 14 ekip. Warto dodać, że młodsi zawodnicy Ogniwa z powodzeniem rywalizowali także w grupie żaków.

A tak przedstawiają się zdobycze medalowe chełmskich tenisistów w sezonie 2019/2020: kat. skrzat – Szymon Mróz – pierwsze miejsce w mistrzostwach województwa indywidualnie, Szymon Mróz i Jonatan Piasecki – drugie miejsce w mistrzostwach województwa (gra podwójna), Szymon Mróz i Jonatan Piasecki – pierwsze miejsce w drużynowych mistrzostwach województwa, Kinga Piech – pierwsze miejsce w mistrzostwach województwa indywidualnie, Wiktoria Piasecka – trzecie miejsce w mistrzostwach województwa indywidualnie, Kinga Piech i Wiktoria Piasecka – drugie miejsce w mistrzostwach województwa (gra podwójna), Kinga Piech i Wiktoria Piasecka – pierwsze miejsce w drużynowych mistrzostwach województwa; kat. żak: Przemysław Kalinowski – pierwsze miejsce w mistrzostwach województwa indywidualnie, Przemysław Kalinowski i Michał Kuta (AGS Lubartów) – pierwsze miejsce w mistrzostwach województwa (gra podwójna), Przemysław Kalinowski i Szymon Mróz – pierwsze miejsce w drużynowych mistrzostwach województwa, Szymon Mróz – trzecie miejsce na mistrzostwach województwa (indywidualnie), Szymon Mróz i Jonatan Piasecki – drugie miejsce w mistrzostwach województwa (gra podwójna), Przemysław Kalinowski i Julia Tatysiak – drugie miejsce na mistrzostwach województwa (gra mieszana), Lena Romanowska i Tymoteusz Królicki (Grot Michał Werbkowice) – trzecie miejsce w mistrzostwach województwa (gra mieszana). Młodzik młodszy: Przemysław Kalinowski i Michał Kuta (AGS Lubartów) – drugie miejsce w drużynowych mistrzostwach województwa. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here