„Terytorialsi” rekrutują wirtualnie

Chętnych do WOT wciąż nie brakuje

Lubelska brygada Obrony Terytorialnej uprościła zasady naboru – wniosek o przyjęcie do służby można już składać droga elektroniczną.


Do tej pory przyszli żołnierze musieli się zgłaszać do Wojskowej Komendy Uzupełnień, gdzie w formie papierowej składali wniosek o przyjęcie do służby. Na czym polega zmiana? – Wizyta w WKU nie jest już potrzebna, wystarczy skorzystać z ePUAP, czyli Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, która jest dostępna na stronie www.epuap.gov.pl. Wniosek o powołanie znajduje się w katalogu spraw w zakładce „bezpieczeństwo narodowe” i dalej „spełnianie powszechnego obowiązku obrony” – wyjaśnia kapitan Damian Stanula, oficer prasowy lubelskiej jednostki.

Dokumentu nie trzeba podpisywać można skorzystać z tzw. profilu zaufanego. Jakie są zalety „elektronicznej ścieżki”? – Chętnych do służby nie ograniczają godziny pracy urzędów – sami mogą zdecydować, kiedy złożą wniosek. Osoby, które skorzystają z tej formy, mogą również liczyć na dodatkowe punkty podczas rozmowy kwalifikacyjnej – dodaje D. Stanula. GR