Tir padł w Chorupniku

Cud, że nikomu nic się nie stało. Kierowca kilkutonowego tira za szybko jechał przez Chorupnik, w efekcie czego na łuku drogi ciężarówka się przewróciła.

Do zdarzenia doszło 17 lipca po 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 842 w Chorupniku (gmina Gorzków). – Mieszkaniec gminy Krasnystaw kierujący ciężarowym Volvo z naczepą, na łuku jezdni nie dostosował prędkości do warunków pogodowych – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

– Było ślisko, tir zjechał do rowu i się przewrócił – dodaje. Kierowcy i jadącej z nim kobiecie udzielono pomocy medycznej, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Przez jakiś czas przejazd przez Chorupnik był utrudniony.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w tym miejscu. Kierowców, zwłaszcza ciężarówek, często ponosi fantazja i za ostro wchodzą w zakręty. Tym razem nikt nie odniósł obrażeń, ale tylko czekać, aż dojdzie do jakiejś tragedii. – Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kółkiem – podsumowuje rzecznik krasnostawskiej policji. (kg)