Tir w rowie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę nad ranem w miejscowości Chorupnik (gmina Gorzków). – Kierujący samochodem ciężarowym zjechał na pobocze, wypadł z drogi i wjechał do rowu – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.


6 listopada po 3.30 dyżurny krasnostawskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ciężarówki, która na drodze wojewódzkiej w Chorupniku wpadła do rowu. – Policjanci ustalili na miejscu, że 47-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie, jadąc w kierunku Krasnegostawu, zjechał na pobocze, wypadł z drogi i wjechał do rowu.

Na szczęście kierowcy nic się nie stało – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Co równie ważne, kierowca Tira nie spowodował zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Strach bowiem pomyśleć, co by było, gdyby staranował inny pojazd, np. osobówkę. 47-latek był trzeźwy.

– Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie przy aktualnych warunkach pogodowych, które nie sprzyjają kierowcom – podsumowuje Babicz. (kg)