Tkachuk druga w Europie

Wspaniały sukces odniosła młoda zawodniczka MKS Cement-Gryf Chełm, Daniela Tkachuk, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Europy. Gospodarzem tegorocznego europejskiego czempionatu w grupie juniorek do lat 20 były Niemcy.


Zawodniczka chełmskiego klubu turniej o mistrzostwo Europy rozpoczęła od ćwierćfinału, w którym zmierzyła się z reprezentantką Ukrainy, Mariią Orlevych. W tym jednostronnym pojedynku Daniela ani przez moment nie oddała inicjatywy swej przeciwniczce, pewnie ją punktując 4:0. Ostatecznie wygrała przez położenie rywalki na łopatki. W walce półfinałowej zawodniczka z Chełma zmierzyła się z Hiszpanką Carlą Celda, którą podobnie jak jej poprzedniczkę, położyła na łopatki, awansując tym samym do finału.

Przeciwniczką Danieli Tkachuk w walce o tytuł mistrzyni Europy była Turczynka Melisa Savitac. W walce finałowej zawodniczka znad Bosforu okazała się za silna dla dzielnie walczącej Polki, pokonując ją pewnie 10:0. Tym samym Daniela w tegorocznym sezonie zdobyła czwarty medal dla chełmskiego klubu w mistrzostwach Europy. Medalistkami europejskiego championatu w tym roku były: Anhelina Łysak (srebro wśród seniorek i brąz w rywalizacji juniorek), Marta Gajowniczek (srebro w kadetkach) i Daniela Tkachuk (srebro).

W mistrzostwach Europy uczestniczyła także Urszula Piotrowska, która dotarła do strefy medalowej, jednak jej przeciwniczka z Rosji Mariam Guseinova w tym dniu zaprezentowała lepszą formę i odniosła zwycięstwo nad Ulą. Tym samym zawodniczka z Chełma została sklasyfikowana na piątym miejscu. Obie zapaśniczki do mistrzostw przygotowywali trenerzy Dariusz Kucharski i Igor Lobas.(d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here