Tkachuk i Shepetun jadą na mistrzostwa

Polski Związek Zapaśniczy zatwierdził skład reprezentacji Polski Juniorek i Juniorów (17-20 lat), która 16 sierpnia uda się do Rosji na mistrzostwa świata. Najlepsze zapaśniczki i zapaśnicy ze wszystkich kontynentów swoje zmagania o medale stoczą w usportowionym mieście Ufa, zamieszkałym przez ponad milion Rosjan. W składzie biało-czerwonych znaleźli się reprezentanci Cementu Gryf Chełm.


Barw Polski będą bronić Daniela Tkachuk i Igor Shepetun. Oboje w tym roku wywalczyli mistrzostwo Polski w swoich kategoriach wagowych. Tkachuk będzie rywalizowała w kategorii wagowej do 76 kg, natomiast Shepetun w kat. wag. do 97 kg.

Na przełomie czerwca i lipca podczas rozgrywanych w Niemczech mistrzostw Europy uzdolniona podopieczna Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Europy juniorek. Trenowany przez Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba Shepetun został sklasyfikowany na 17. miejscu w Europie. Daniela jest uczennicą Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie, a Igor studentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Daniela zapasy uprawia od siedmiu lat, a Igor od ośmiu. W tegorocznym sezonie Daniela i Igor będą już kolejnymi reprezentantami Cementu-Gryfa, którzy wezmą udział w zawodach najwyższej rangi czyli mistrzostwach świata i Europy. W pierwszym półroczu z powodzeniem barwy naszego kraju reprezentowali: Anhelina Łysak – srebrny medal mistrzostw Europy seniorek i brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy, Marta Gajowniczek – srebrny medal mistrzostw Europy młodziczek, Daniela Tkachuk – srebrny medal mistrzostw Europy juniorek, Wiktoria Kamela – 5. miejsce mistrzostw Europy kadetek, Katarzyna Krawczyk – 7. miejsce mistrzostw Europy seniorek, Piotr Lewandowski – 14. miejsce mistrzostw Europy juniorów i Igor Shepetun – 17. miejsce mistrzostw Europy juniorów.(d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here