Tłum młodych gości

Około 200 gimnazjalistów odwiedziło w ubiegły poniedziałek Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku za sprawą dnia otwartego. Goście mogli nie tylko zwiedzić szkołę, ale też przekonać się, czy w przyszłości chcieliby pracować z jednym z zawodów, do podjęcia których szkoła przygotowuje.
– Cieszymy się z frekwencji. Planowaliśmy, że ten dzień otwarty rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa około trzech godzin. Tymczasem pierwsza grupa młodzieży przyszła już około godziny 8.30, a ostatni odwiedzający wyszli o godzinie 14. Odwiedziło nas w sumie około 200 gimnazjalistów – mówi Anna Goral, dyrektor PCEZ w Świdniku.
Na gimnazjalistów, którzy odwiedzili PCEZ, czekało szereg atrakcji. Gospodarze nie tylko opowiedzieli o szkole i jej ofercie, ale pozwolili gościom od podszewki poznać wszystkie pracownie. Gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach zawodowych i mogli przekonać się, czy w przyszłości chcieliby kształcić się w zawodach, do podjęcia których szkoła przygotowuje. Poza zajęciami w szkole uczniowie mogli obejrzeć Szkolne Muzeum Lotnictwa oraz wziąć udział w spotkaniach diagnostycznych z lekarzem medycyny pracy oraz z doradcą zawodowym. (w)