To będzie raj dla maluchów

W tym roku w Świdniku przybędą trzy miejskie place zabaw. Oprócz tych przy ul. Jarzębinowej i Kopera, które mają zostać wybudowane w ramach ŚBO, nowy plac właśnie powstaje na osiedlu Adampol (na zdjęciu)

Świdnicki ratusz ogłosił przetarg na budowę placu zabaw przy ul. Jarzębinowej. To kolejny z projektów wybranych do realizacji przez samych mieszkańców w ubiegłorocznej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego.


Budowa placu zabaw przy ul. Jarzębinowej znalazła się wśród dwunastu spośród trzydziestu sześciu przedsięwzięć zgłoszonych do V edycji ŚBO, wybranych do dofinansowania – zdobyła 507 głosów. Przed tygodniem ratusz ogłosił przetarg na jej realizację. Obiekt ma powstać na działce między SP nr 5 a przychodnią zdrowia przede wszystkim z myślą o najmłodszych świdniczanach.

Do ich dyspozycji będą drążki i poręcze, linowy trap, kwadratowa wieża, trap ze skałkami, zjazd strażacki, uchwyty, zjeżdżalnia, huśtawka wagowa, huśtawka typu bocianie gniazdo, linarium, równoważnia, bujak, ławki i stoliki, piaskownica. Cały obiekt będzie ogrodzony.

– Szacunkowy koszt inwestycji to 170 000 złotych. Na oferty czekamy do 12 maja – przypomina Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

To już kolejny z projektów, wybranych w ramach V ŚBO, których realizacja ruszyła. Już wcześniej ratusz ogłosił przetarg na budowę miejsc parkingowych przy ul. Skarżyńskiego, ma już gotową także dokumentację przetargową na „Nowoczesny plac zabaw przy ul. Kopera” i urządzenie Zaułku Poetów przy Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Anny Kamieńskiej. JN