To było ich święto

Festyn przy E.Leclerc

Były prezenty, nagrody, zabawy, konkursy, a co najważniejsze – mnóstwo radości. 1 czerwca, o dzieciach pamiętali nie tylko rodzice i dziadkowie, ale również samorządy, placówki kultury i galerie handlowe.


W Lublinie każda z galerii z myślą nie tylko o najmłodszych, ale i tych nieco starszych dzieciach, urządziła specjalne strefy zabawy i relaksu. Prawdziwą atrakcją było otwarcie strefy zabaw i relaksu przy centrum handlowym Skende Shopping. Dzieciaki mogły pojeździć na pierwszym w Lublinie pump tracku, czyli mini-torze z przeszkodami dla rowerzystów i rolkarzy. Najmłodsi mogli poszaleć na nowym placu zabaw, pomalować sobie buzię i skosztować waty cukrowej. W Tarasach Zamkowych mali klienci mogli się zanurzyć w „Magiczny Świat Iluzji”, gdzie czekały na nie czarodziejskie eksponaty: lewitujący stół, mechaniczny szachista czy grająca szafa. Z kolei centrum E. Leclerc przygotowało dla dzieci plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami, kulami wodnymi i kącikiem plastycznym.

W Świdniku największa impreza z okazji Dnia Dziecka odbyła się na placu przy ratuszu, gdzie najmłodszych świdniczan przywitał burmistrz Waldemar Jakson, życząc im wielu prezentów i dobrej zabawy, ale przede wszystkim miłości i tego żeby wyrośli na dobrych ludzi. Później przez całe przedpołudnie dzieciaki bawiły się na specjalnie urządzonym placu zabaw, korzystając z darmowych zjeżdżalni, uczestnicząc w konkursach i rywalizując na torze przeszkód. Do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka młodszych kolegów z przedszkola i szkoły podstawowej zaprosili także uczniowie z II LO, organizując z myślą o nich IV dzień Zabaw Podwórkowych. Można była pograć m.in. w gumę, klasy i państwa-miasta, gry planszowe, czy „Baba Jaga patrzy”. (EM.K, W)