To się czyta!

Co czterdziesta powieść sprzedawana w Polsce to Kurier ze Stambułu autorstwa Waldemara Bednaruka, profesora PWSZ w Chełmie.

„Właśnie skończyłam i nie mogę zapomnieć – fantastyczna!”, „To jedna z tych książek, które pochłania się w jeden dzień i chce się więcej” – tak o książce Waldemara Bednaruka rozpisują się w internecie czytelnicy. Kurier ze Stambułu okazał się strzałem w dziesiątkę. W najnowszym rankingu powieści i opowiadań na polskim rynku zajął 15. miejsce.
– Jestem zaskoczony, że udało mi się osiągnąć sukces tak szybko, bo to w końcu mój debiut powieściowy. Liczyłem, że to przyjdzie z czasem: po drugiej, czy trzeciej książce, a tu już jest! To dla mnie jednoznaczny sygnał, że moja twórczość ma sens i powinienem ją kontynuować. Dlatego od jutra z nową energią przystępuję do pisania kolejnej powieści – zapowiada profesor Waldemar Bednaruk.

Kurier ze Stambułu to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach z 1776 roku. Nie brakuje w niej miłości, intrygi
i wielkiej przygody oraz opisów dworów monarszych Francji, Rosji czy Turcji. Tam poznajemy carycę Katarzynę Wielką z jej słabościami do mężczyzn, króla Francji Ludwika XVI, jednego z najdziwaczniejszych władców ówczesnej Europy, oraz zagubionego w wielkiej polityce Stanisława Augusta Poniatowskiego. (mg)