Tomasik i Grzyb na wypowiedzeniach

Kolejni bliscy współpracownicy byłej prezydent Chełma Agaty Fisz zrezygnowali z zajmowanych stanowisk. Mowa o Elżbiecie Grzyb – sekretarz miasta i Krzysztofie Tomasiku – dyrektorze Zarządu Dróg Miejskich. Oboje są na wypowiedzeniach bez obowiązku świadczenia pracy.

Krzysztof Tomasik, od czerwca 2007 roku dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie, wypowiedzenie złożył w piątek 28 grudnia, tuż przed rozpoczęciem budżetowej sesji rady miasta. W poniedziałek, 31 grudnia, prezydent Jakub Banaszek zwolnił Tomasika z obowiązku świadczenia pracy. Tak czy owak, los K. Tomasika już wcześniej wydawał się przesądzony, a jego odwołanie ze stanowiska było raczej tylko kwestią czasu. Jeszcze w ubiegłej kadencji radni Prawa i Sprawiedliwości nie szczędzili słów krytyki pod jego adresem.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że powodem decyzji byłego już dyrektora ZDM była scysja z prezydentem dotycząca przebiegu prac przygotowawczych związanych z rozpoczęciem przebudowy drogi krajowej nr 12, w granicach miasta. Jakub Banaszek miał podobno w dość wyraźny sposób okazać swoje niezadowolenie w kwestii rzekomego utajniania informacji ze strony Tomasika na temat inwestycji. Obecnie obowiązki dyrektora ZDM pełni Tadeusz Szwed, jeden z kilku naczelników w jednostce.

Prezydent Banaszek powołał kolejnego społecznego pełnomocnika. Ewa Budzyńska-Sawa, bo o niej mowa, ma zająć się dalszymi pracami związanymi z przebudową krajowej „dwunastki”. Jak już informowaliśmy, obecnie pracuje ona jako kierownik zespołu ds. realizacji i nadzoru inwestycji w Lubelskim Zarządzie Obsługi Przejść Granicznych. Nieoficjalnie mówi się, że jest potencjalną kandydatką na dyrektora tworzonego w chełmskim magistracie Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami.

W ostatni dzień starego roku wypowiedzenie złożyła też sekretarz miasta Elżbieta Grzyb, która w urzędzie przepracowała ponad 20 lat, z czteroletnią przerwą w latach 2003-2006. Prezydent Banaszek ją również zwolnił z obowiązku świadczenia pracy.

Okres wypowiedzenia K. Tomasikowi i E. Grzyb kończy się 31 marca. Po Augustynie Okońskim – byłym już dyrektorze Wydziału Oświaty, Marianie Tywoniuku – odwołanym w połowie grudnia prezesie Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych, Tomasik i Grzyb to kolejni bliscy współpracownicy rządzącej przez ostatnie 12 lat miastem Agaty Fisz, którzy żegnają się ze stanowiskami w samorządzie. (s)