Tomasovia, Avia, Orlęta…

W sobotę 27 czerwca piłkarze Chełmianki rozegrają pierwszy mecz, od pamiętnego spotkania na Arenie Lublin z Motorem, które odbyło się 7 marca. Rywalem chełmskiej drużyny będzie czwartoligowa Tomasovia.

To spotkanie odbędzie się na stadionie miejskim w Chełmie, na głównej płycie. Drużyny z trzeciej ligi i niższych klas, zgodnie z obowiązującymi przepisami, mogą co jedynie rozgrywać mecz kontrolne, ale muszą przestrzegać obostrzeń. Gospodarz zawodów jest odpowiedzialny za zdezynfekowanie szatni, urządzeń sanitarnych, musi też zapewnić opiekę medyczną. Każdy mecz sparingowy ma być zgłoszony do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Chełmianka z Tomasovią zagra w sobotę 27 czerwca o 17.00, ale bez udziału publiczności. – Kluby mają obowiązek przestrzegać obostrzeń i to spotkanie będzie zamknięte dla widzów. Nie możemy wpuścić kibiców na trybuny, bo złamalibyśmy przepisy. Apelujemy również do wszystkich naszych sympatyków, aby przestrzegali prawa i nie próbowali wchodzić na stadion – podkreśla Henryk Nowak, wiceprezes ds. organizacyjnych w ChKS Chełmianka.

Kolejnym sparingpartnerem Chełmianki będzie Avia Świdnik. Ten mecz również zostanie rozegrany w Chełmie, w środę 1 lipca o 17.30. Z kolei w sobotę 4 lipca trzecioligowa Chełmianka stoczy pojedynek z Orlętami Radzyń Podlaski, które trenuje były szkoleniowiec chełmskiego klubu, Artur Bożyk. Ten mecz najprawdopodobniej chełmianie rozegrają na wyjeździe. Następnym rywalem Chełmianki będzie Kryształ Werbkowice, z którym drużyna Jana Konojackiego zagra w Chełmie, 11 lipca o 17.00. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here