Tomasz Iwan objął kadrę!

Jeden z najzdolniejszych szkoleniowców młodego pokolenia na Lubelszczyźnie, Tomasz Iwan z Krasnegostawu został trenerem kadry województwa lubelskiego w roczniku 2009! Iwan specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ma na swoim koncie niemałe sukcesy.

Tomasz Iwan od kilkunastu lat jest związany z krasnostawską piłką nożną. Przez wiele sezonów grał w Starcie Krasnystaw, a następnie został trenerem młodzieży w UKS Jedynka Krasnystaw. W ostatnim czasie Iwan prowadził zespół z rocznika 2006, osiągając z nim wiele sukcesów.

Zdobył wicemistrzostwo turnieju „Z podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku, a w województwie lubelskim nie miał sobie równych. Młody szkoleniowiec dąży do stworzenia w Krasnymstawie dobrej drużyny, opartej na wychowankach Jedynki i Startu.

Tomasz Iwan pomaga również trenerowi Markowi Kwietnowi, który prowadzi czwartoligowy Start. Jest kierownikiem drużyny. Jego pracę i sukcesy dostrzegł zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który powołał Iwana na stanowisko trenera kadry województwa w roczniku 2009.

Krasnostawski trener od niedawna ma licencję UEFA A. Może zatem prowadzić drużyny seniorów nawet w III lidze. Iwan uczy się od najlepszych. W trakcie kursu trenerskiego był na stażu w Rakowie Częstochowa, gdzie podpatrywał metody szkoleniowe Marka Papszuna, który w ciągu kilku sezonów wprowadził Raków najpierw do I ligi, a następnie do ekstraklasy. (r)