Tomograf czeka na pacjentów

Starosta Łukasz Reszka i dyrektor Jacek Kamiński na dzień, w którym w świdnickim szpitalu rozpocznie funkcjonowanie pracownia tomografii komputerowej, czekali od dawna

Przyjechał do Świdnika już kilka tygodni temu. W tym czasie pracownicy uczyli się jego obsługi, m.in. wykonując badania na fantomach medycznych. Teraz długo oczekiwany w Świdniku tomograf zostanie udostępniony pacjentom.


W ten poniedziałek, 4 kwietnia, swoją działalność oficjalnie rozpoczęła pracownia tomografii komputerowej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Świdniku. Jej przygotowanie (remont pomieszczeń, zakup sprzętu i wyposażenia) kosztowało ok. 2,4 mln zł, z czego 1,2 mln zł to pozyskane przez lecznicę fundusze europejskie, 800 tys. zł dołożył powiat świdnicki, a resztę stanowił wkład własny szpitala.

Pracownia to trzy pomieszczenia zlokalizowane tuż obok głównego wejścia do budynku.

– Z tomografu skorzystają na pewno pacjenci naszego szpitala, którzy do tej pory na badania tomograficzne byli transportowani do innych placówek, ale także pacjenci, którzy otrzymają stosowne skierowanie od lekarza specjalisty. Cieszymy się, że udało się uruchomić tę pracownię. Można powiedzieć, że ten projekt kończy realizację wielkich projektów unijnych w szpitalu i przyszpitalnej przychodni – mówi Jacek Kamiński, dyrektor SP ZOZ w Świdniku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here