Tomograf dla Świdnika

Radni Powiatu Świdnickiego wyrazili zgodę na przekazanie SP ZOZ 800 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup tomografu.


Podczas ubiegłotygodniowej (30 września) sesji Rady Powiatu Świdnickiego, uchwalając zmiany w wieloletniej prognozie finansowej i uchwale budżetowej, radni zgodzili się na przekazanie 800 tysięcy złotych na zakup tomografu komputerowego dla świdnickiego szpitala.

Placówka szacuje, że zakup sprzętu wyniesie około 2 milionów złotych. 800 tys. pochodzić będzie z budżetu powiatu, tyle samo ze środków unijnych, a 400 tys. złotych to wkład własny szpitala.

– Cieszymy się, że pacjenci mogą odczuć poprawę warunków w szpitalu. Pojawił się najnowocześniejszy sprzęt, we wszystkich salach wymienione zostały łóżka i szafki. Kolejnym „krokiem milowym” w rozwoju lecznicy będzie organizacja pracowni tomografii. Dotychczas pacjenci, którzy musieli skorzystać z tej metody diagnostyki kierowani byli do innych placówek – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki.

Jak informuje starostwo, dostęp do tomografu będą miały nie tylko osoby hospitalizowane, ale również korzystające z porad przychodni. – Pomieszczenia do rozpoczęcia działalności są już gotowe. Liczymy, że sprzęt pojawi się w placówce jeszcze w tym roku – dodaje Ł. Reszka.

Otwarcie przetargu na jego dostawę do świdnickiej lecznicy zaplanowane jest na koniec tego tygodnia. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here