Tor przeszkód dla niepełnosprawnych pacjentów

Problem dziurawej nawierzchni i wysokiego krawężnika na parkingu przy przychodni zdrowia prawdopodobnie zostanie rozwiązany

Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta Świdnik, zwraca uwagę na fatalny wjazd na parking przy przychodni zdrowia przy Al. Lotników Polskich 22. Dodatkowo niepełnosprawni pacjenci mają tam problem z pokonaniem wysokiego krawężnika.


Przewodniczący Radek skierował w tej sprawie interpelację do burmistrza Waldemara Jaksona. Jego zdaniem dziury i nierówności na parkingu przed budynkiem przychodni, a zarazem Miejskiego Ośrodka Kultury, utrudniając poruszanie się zwłaszcza niepełnosprawnym pacjentom.

– Zwracam też uwagę na wysoki krawężnik w miejscu, gdzie są wyznaczone miejsca do parkowania przez osoby niepełnosprawne. Byłem niejednokrotnie świadkiem wysiadania takiej osoby z auta i przesiadania się na wózek inwalidzki i problemów jakie miała później z pokonaniem krawężnika – wskazuje Włodzimierz Radek, dołączając do interpelacji zdjęcia zarówno parkingowych dziur, jak i problematycznego krawężnika.

I choć adresat interpelacji nie do końca okazał się właściwym, bo, jak poinformował radnego burmistrz, miasto nie jest właścicielem terenu, na którym znajduje się parking, to problem prawdopodobnie da się załatwić.

– Zwróciłem się z prośbą do powiatu świdnickiego, który jest właścicielem powyższego terenu, o naprawę jezdni i dostosowanie poziomu chodnika do potrzeb osób niepełnosprawnych – odpisał przewodniczącemu Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

A starosta burmistrzowi raczej nie odmawia… JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here