Tor przeszkód pod nogami

– Odcinek chodnika przy ulicy Północnej, od ul. Kosmowskiej w stronę węzła Poniatowskiego, jest w tragicznym stanie. Na pieszych czeka tam wiele niebezpiecznych niespodzianek – alarmuje pan Robert, mieszkaniec Czechowa.

Sprawdziliśmy, faktycznie trotuar po południowej stronie jezdni nie wygląda najlepiej. Stare i krzywe płytki chodnikowe są w wielu miejscach pozapadane lub ruchome, w trzech miejscach na środku wąskiej nawierzchni „straszą” dziury po wyciętych przed laty drzewach, a w kilku miejscach dodatkowo wystają ostre kawałki metalu po usuniętym słupku przystankowym, czy koszu na śmieci.

Z pewnością nie jest to tylko problem estetyczny, gdyż na takiej drodze łatwo o poważniejszą kontuzję. O sprawę tego chodnika spytaliśmy więc miejskich urzędników. Ci obiecują, że już wkrótce po utrudnieniach nie będzie śladu.

– Na ul. Północnej zostanie wykonana wizja lokalna, celem zweryfikowania stanu nawierzchni chodnika i zlecenia zakresu napraw. Prace drogowe powinny być zrealizowane jeszcze w czerwcu. Dodatkowo Biuro Miejskiego Architekta Zieleni zleciło  prace w zakresie wyfrezowania pozostałych tam pni dwóch drzew, co umożliwi zabrukowanie istniejących dziur – obiecuje Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin. MK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here