Tour de Pologne w Chełmie

To już pewne! Meta jednego z etapów tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne zostanie zlokalizowana w Chełmie. Po raz pierwszy najlepsi polscy kolarze zawitają do Niedźwiedziego Grodu! Wieloletni dyrektor wyścigu, wicemistrz olimpijski z Moskwy, Czesław Lang wizytował miasto i rozmawiał z prezydentem Jakubem Banaszkiem.

Tegoroczny wyścig kolarski 78. Tour de Pologne zapowiada się inny niż wszystkie dotychczasowe. Kolarze będą się ścigać na Lubelszczyźnie i Roztoczu oraz na Podkarpacie z Bieszczadami na czele. Metę końcową organizatorzy planują, podobnie jak w latach ubiegłych w Krakowie.

Co istotne, meta jednego z etapów zostanie ustawiona w Chełmie! Szczegóły nie zostały jeszcze ustalone, ale decyzja w tej sprawie już zapadła. Niewykluczone, że meta zostanie zorganizowana na pl. Łuczkowskiego, choć w grę wchodzą też inne lokalizacje. W przedsięwzięcie oprócz Chełma są zaangażowane jeszcze Województwo Lubelskie oraz miasta Lublin i Zamość. W Chełmie gościł już wieloletni dyrektor wyścigu Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy w 1980 r. i o organizacji etapu rozmawiał z prezydentem Jakubem Banaszkiem.

78. Tour de Pologne zostanie rozegrany w dniach 9-15 sierpnia. Jeszcze nigdy kolarze uczestniczący w wyścigu dookoła Polski nie przejeżdżali przez Chełm. Wydarzenie w ubiegłych latach było transmitowane przez kilka stacji telewizyjnych, w tym także Eurosport. Będzie bez wątpienia wielką promocją miasta. O wyścigu będziemy informować na bieżąco. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here