Trądzik? To już nie problem!

Trądzik pospolity należy do najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych.

Cierpi na niego ponad 80% osób w wieku 12-24 lata, ale trądzik po 30 roku życia również atakuje. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób skóry. Zmiany trądzikowe powstają na skutek przerostu gruczołów łojowych, łojotoku, nadmiernego rogowacenia i obecności bakterii. Inne przyczyny to zaburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne, odczyn zapalny, a także czynniki psychologiczne, fizykalne i zaburzenia immunologiczne. Wykwity trądzikowe podzielić można na niezapalne (zaskórniki otwarte i zamknięte) oraz zapalne (grudki, krosty, guzy, cysty i torbiele ropne).
Przy terapii trądziku doskonale sprawdza się światło IPL, które niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych. Efekty leczenia systemem IPL pojawiają się trzykrotnie szybciej, niż w przypadku tradycyjnych metod. Wyraźnie widoczna poprawa (60-80%) pojawia się po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy. Zaleca się serię 3-5 zabiegów wykonywanych co 7 dni. Pojedynczy zabieg trwa 15-20 minut. Metoda ta przynosi doskonałe efekty w leczeniu trądziku ze zmianami ropnymi.
Przy trądziku grudkowo – krostkowym zalecane są zabiegi z użyciem kwasów. Zabieg Acne zawiera mix substancji aktywnych, które działają na różnych poziomach. Normalizuje i oczyszcza skórę z zaskórników, działa antyseptycznie, antybakteryjnie, keratolitycznie i wyciszająco. Następuje szybkie ustępowanie objawów trądzikowych. Skóra odzyskuje zdrowy, gładki wygląd. Dzięki wysokiej aktywności preparatów wykorzystywanych w zabiegu Acne wystarczy wykonanie kilku zabiegów, aby zauważyć poprawność funkcjonowania i nieskazitelny wygląd skóry.
Rozszerzone pory, przebarwienia potrądzikowe i nierówny koloryt skóry wyrówna zabieg Mando Complex z kwasem migdałowym. Wycisza stany zapalne, ujednolica koloryt karnacji, normalizuje zmiany trądzikowe oraz rozjaśnia już istniejące i zapobiega powstawaniu nowych przebarwień. Dzięki ulepszonej formule i wysokiej aktywności preparatów, wystarczy wykonanie kilku zabiegów, aby zauważyć zdrowy, nieskazitelny wygląd skóry.
Salon Skin Beauty
mgr kosmetolog Agata Gągała