Tragiczna śmierć byłego radnego

Jerzy Olchowski, znany chełmski przedsiębiorca i były radny miejski, odebrał sobie życie. Jego ciało znaleziono w należącej do niego hurtowni. Miał 57 lat.

 

Jerzy Olchowski był założycielem i współwłaścicielem jednej z pierwszych (1990 rok) i największych w naszym regionie hurtowni spożywczych – Arkadia. Pod koniec lat 90. był też jednym z organizatorów chełmskich struktur Platformy Obywatelskiej. W latach 2002-2006 był radnym miejskim. Przez lata wspierał rzeczowo i finansowo chełmskie drużyny sportowe (w latach 90. „Arkadia” była głównym sponsorem trzecioligowego wówczas klubu sportowego Granica Chełm a później Chełmianki), a także organizację wielu imprez. Działał w organizacjach kupieckich, starając się powstrzymać ekspansję na Chełm zagranicznych supermarketów i dyskontów. Nie udało się. Czasy prosperity dla hurtowni spożywczych w Chełmie, podobnie jak w całym kraju, skończyły się. Ostatnio biznes szedł coraz gorzej.

Ciało Jerzego Olchowskiego znaleziono w nocy (18 listopada). Kwadrans po godz. 2 w nocy dyspozytor Stacji Ratownictwa Medycznego otrzymał zgłoszenie do powieszenia w hurtowni przy ul. Okszowskiej. Niestety, mimo reanimacji prowadzonej najpierw przez syna a później ratowników medycznych, J. Olchowskiego nie udało się uratować. Policja w porozumieniu z prokuratorem zadecydowała o odstąpieniu od czynności. Jasne było, że w śmierć byłego radnego nie były zamieszane żadne osoby trzecie. (pc)