Transferowe ruchy w trzecioligowcu

Piłkarze Chełmianki wznowili przygotowania do sezonu 2021/2022. We wtorek 6 lipca na inauguracyjnych zajęciach pojawiło się 14 graczy, w tym kilku testowanych. Od czwartku natomiast z chełmskim zespołem trenują nowo pozyskani piłkarze: Adrian Dziubiński, Piotr Piekarski i Dawid Brzozowski, choć ten ostatni w ubiegłym sezonie reprezentował biało-zielone barwy, ale był wypożyczony z Motoru Lublin.


Chełmianka przed nadchodzącym sezonem ma jeden cel. Utrzymać wysoką dyspozycję z rundy wiosennej i grać w ścisłej czołówce trzeciej ligi. Większość zawodników, którzy stanowili trzon zespołu, pozostała w nim na nowy sezon. Z czołowych piłkarzy odeszli jedynie Tomasz Brzyski i Hubert Kotowicz. Trener Tomasz Złomańczuk i działacze postanowili dokonać jakościowych wzmocnień, by drużyna jesienią nie była słabsza od tej, która bardzo dobrze prezentowała się w rundzie wiosennej.

W minioną środę z Chełmianką związali się Adrian Dziubiński, Piotr Piekarski oraz Dawid Brzozowski. Pierwszy z nich to wychowanek Beniaminka Radom, następnie zawodnik Broni Radom, Pogoni Siedlce, Stali Stalowa Wola, a ostatnio pierwszoligowej Resovii Rzeszów. 29-letni Dziubiński ma na koncie około 250 spotkań na szczeblu I i II ligi. Miały niemały wpływ na awans Resovii do I ligi. Jest ofensywnym pomocnikiem, ale potrafi również grać na pozycji napastnika. W Chełmiance ma być ustawiany właśnie na „szpicy”. Na nim i Pawle Myśliwieckim będzie ciążyła odpowiedzialność za zdobywanie goli dla chełmskiego zespołu.

Adrian Dziubiński pochodzi ze sportowej rodziny. Jego ojciec Tomasz był reprezentantem Polski, królem strzelców ekstraklasy w Wiśle Kraków i pierwszym Polakiem, który zdobył gola w Lidze Mistrzów. Grał wówczas w belgijskim FC Brugge.

Drugi z pozyskanych zawodników, Piotr Piekarski, jest doskonale znany chełmskiej publiczności. Reprezentował już barwy Chełmianki w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018. Ostatnie 2,5 roku spędził w trzecioligowym Pelikanie Łowicz. W minionym sezonie zdobył 10 goli i zanotował 9 asyst. W Chełmiance czego go niezwykle trudne zadanie. Musi „wejść w buty” Tomasza Brzyskiego, który miniony sezon zakończył również 10 bramkami i 9 asystami. Piekarski jest doświadczony, grał w pierwszej lidze w Termalice Nieciecza, ma na koncie także sześć występów w ekstraklasie w GKS Bełchatów i jeden w Polonii Warszawa. Gdyby nie bolesna kontuzja, kto wie, jak potoczyłaby się jego przygoda z piłką nożną.

Trzeci z zawodników, którzy dołączyli do Chełmianki, to 18-latek Dawid Brzozowski. W ubiegłym sezonie występował w chełmskim klubie na zasadzie wypożyczenia z Motoru Lublin. Brzozowski ma za sobą bardzo udaną rundę wiosenną. Jego pozyskaniem były zainteresowane kluby z I ligi, a nawet z ekstraklasy. Zawodnik ostatecznie zdecydował się pozostać w Chełmiance, z którą związał się trzyletnim kontraktem.

To nie koniec transferów do Chełmianki. Klub dokona jeszcze co najmniej czterech wzmocnień. Trener Tomasz Złomańczuk chce pozyskać przede wszystkim jakościowych młodzieżowców, ogranych na poziomie III ligi. Od poniedziałku 12 lipca w chełmskim klubie na testach będzie przebywać kilku młodych graczy w regionu. Spędzą w Chełmiance tydzień. Treningi zakończą grą kontrolną w sobotę 17 lipca. Tego dnia chełmska drużyna rozegra dwumecz z Motorem II Lublin i Lublinianką. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here