Trawnik czy parking?

Radny Magier proponuje zamienić trawnik na posesji przy Hellera 9 na parking

Radny miejski Marcin Magier proponuje, by przy ul. Hallera 9, gdzie swoją siedzibę ma m.in. Straż Miejska w Świdniku, powstał parking z prawdziwego zdarzenia z miejscami postojowymi również dla mieszkańców.


Na wielu świdnickich osiedlach brakuje miejsc parkingowych, a samochodów ciągle przybywa. Taka sytuacja jest m.in. na osiedlu Wschód. Radny Marcin Magier w interpelacji skierowanej do burmistrza Waldemara Jaksona przedstawił swój pomysł na to jak choć trochę złagodzić ten problem. Jako miejsce, gdzie mogłyby powstać dodatkowe miejsca parkingowe, radny wskazuje działkę przed budynkiem przy Hallera 9, gdzie swoją siedzibę mają Straż Miejska, Ośrodek Terapii i Rozwoju, a od niedawna również Ognisko Muzyczne.

– Na części tej działki znajduje się plac wysypany kruszywem, na którym aktualnie mogą parkować wyłącznie pracownicy i klienci instytucji mieszczących się w budynku przy Hallera 9. Jego nawierzchnia jest już mocno rozjeżdżona, nieestetyczna, a po deszczu zmienia się w błoto.

Pozostałe ok. 2/3 działki jest zarośnięte trawą i niewykorzystane i to właśnie w tym miejscu mógłby powstać ogólnodostępny parking – wskazuje Marcin Magier (Klub Radnych Burmistrza Waldemara Jaksona). – Całość tej działki można by wyłożyć kostką brukową lub płytami ażurowymi i w ten sposób utworzyć parking z prawdziwego zdarzenia, na którym wyznaczone byłyby zarówno miejsca dla samochodów pracowników tamtejszych instytucji i pojazdów służbowych straży, a pozostała część udostępniona zostałaby mieszkańcom.

Radny pyta burmistrza, czy proponowana rozbudowa parkingu jest w ogóle możliwa, a jeśli tak, to ile by to kosztowało, a może ratusz ma inny pomysł na zagospodarowanie tego miejsca.

– Interpelacja dopiero do nas wpłynęła więc za wcześnie, by się do niej ustosunkować. Na pewno poważnie pochylimy się nad tą propozycją i przeanalizujemy, czy jest możliwa do zrealizowania – zapowiada Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. JN