Trener Bożyk znalazł sposób na Orlęta

W poprzednią niedzielę (12 marca) w hali MOSIR przy ul. Granicznej w Chełmie rozegrany został turniej piłki nożnej roczników 2015 i 2016 „Mali Piłkarze Mamusiom”. Organizatorem zawodów był UKS Niedźwiadek Chełm. Oprócz gospodarzy w turnieju występowały drużyny Champion Chełm i Football Academy Chełm. Impreza rozgrywana była bez prowadzenia klasyfikacji i punktacji, liczyła się dobra zabawa i radość z gry. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe złote medale, a obecne na turnieju panie dostały... czekolady.

Chełmianka przerwała serię niepowodzeń w rywalizacji z Orlętami Radzyń Podlaski i to na boisku rywali. Po trzech przegranych w lidze oraz jednej w Pucharze Polski, w sobotę podopieczni trenera Artura Bożyka pokonali radzynian 1:0.  Gola na wagę jakże cennych trzech punktów zdobył dla zespołu z Chełma Paweł Myśliwiecki, który w 71. minucie pewnym strzalem wykorzystał rzut karny, podyktowany przez sędziego za faul na Jakubie Knapie.

– Znając historię ostatnich spotkań zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to ciężka przeprawa – mówi Artur Bożyk, trener Chełmianki. – Wiedzieliśmy, jak ważne są trzy punkty w derbach i jak bardzo będziemy musieli na nie zapracować, szczególnie w końcówce i w tych doliczonych ponad ośmiu minutach. Znakomita organizacja, bardzo punktualna i wzajemna asekuracja zawodników były fundamentem tej wygranej – dodaje szkoleniowiec Chełmianki.
Warto zaznaczyć, że zespół z Chełma kończył spotkanie w „10” po drugie żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce, którą w 82. minucie zobaczył Karol Futa. (bas)

Pozostałe mecze 20. kolejki:

Wisła Sandomierz – Cracovia II 3:2 (Uciński 4, 7, Etoundi 45 – Budziński 36, Strózik 79) * Lublinianka – KS Wiązownica 1:2 (Szczepaniak 77 – Rak 22, Janiczak 83 k) * Stal Stalowa Wola – Unia Tarnów 2:2 (Szuszkiewicz 14, Imiela 90 k – Biały 26 k, 64) * Sokół Sieniawa – Wieczysta Kraków 3:2 (Lis 18, Sowiński 53, Geniec 58 k – Danielak 14, Torres 22) * Podlasie Biała Podl.- Wisłoka Dębica 2:1 (Niewiarowski 39, Arak 78 – Siedlik 54) * KSZO 1929 Ostrowiec Św. – Korona II Kielce 2:0 (Nawrot 13, Janaszek 71) * Podhale Nowy Targ – Czarni Połaniec 2:3 (Chmelenko 53, Szynka 74 k – Galara 28,76, Martines 54) * ŁKS Łagów – Avia Świdnik 0:3 (walkower, ŁKS po 1. rundzie wycofał się z rozgrywek).

Orlęta Radzyń Podlaski – Chełmianka 0:1 (0:0)

Orlęta: Makysmowicz – Błasik, Szymala, Duchnowski, Chaliadka, Szczygieł (85 Żukowski), Kobiałka, Zmorzyński (76 Kuźma), Rycaj (52 Tafara), Korolczuk (76 Skrzyński), Maj.

Chełmianka: Ciołek – Kułynycz, Stępień, Piekarski, Szczodry (59 Mroczek) – Marczuk, Futa, Czułowski (64 Perdun), Nowak (64 Myśliwiecki) – Szwed (59 Bednara), Knap.

Bramka: Myśliwiecki 71 z karnego. Czerwona kartka: 82 minuta Futa (Ch.). Żółte kartki: Kuźma (O.)- Bednara, Knap, Ciołek, Kułynycz (Ch.).

1. Wieczysta 20 40 42-21
2. Avia 20 39 31-14
3. Stal 20 39 34-21
4. Cracovia II 20 36 49-24
5. Orlęta 20 35 31-25
6. KSZO 19 30 31-21
7. Korona II 20 27 35-24
8. Podlasie 20 26 26-26